Bestyrelse


Henning Andersen
tlf. 20 46 58 30
henningbirkandersen@gmail.com
Medlem af bestyrelsen siden 2019

Anne Gitte Forslund, sekretær
tlf. 40 10 34 29
agmf@km.dk
Medlem af bestyrelsen siden 2011

Lis Hansen, formand
tlf. 55 70 06 96
formand@naestvedkunstforening.dk
Medlem af bestyrelsen siden 1998

Annelise Hopff, næstformand
tlf. 55 45 30 55
annelise.hopff@c.dk
Medlem af bestyrelsen siden 2012

Anna Johansen
tlf. 31 36 24 65
anna@anagon.dk
Medlem af bestyrelsen siden 2013

Mogens Niss
tlf. 41 69 17 53
kmniss@stofanet.dk
Medlem siden 2018



Frank Nørby, kasserer
tlf. 21 46 49 42
kasserer@naestvedkunstforening.dk
Medlem af bestyrelsen siden 2013

Jytte Rasmussen
tlf. 21 36 33 36
jytte.rasmussen7@gmail.com
Medlem af bestyrelsen siden 2020

Dorrit Røtting
tlf. 60 48 58 20
dorrit@adslhome.dk
Medlem af bestyrelsen siden 2012

Birgitte Bork
tlf. 21 13 47 23
birgitte@bork.dk
Suppleant siden 2020

Knud Sonne Andersen
tlf. 30 61 40 47
kllsonne@yahoo.dk
Suppleant siden 2020

Velkommen
Om Næstved Kunstforening
Vedtægter
Bestyrelse
Historie
Sponsorer
Lokaler
Butik
Kort
Medlemskab
Udstillinger/Arrangementer
Fotoarkiv
Publikationer
Meddelelser fra bestyrelsen
Links
Kontakt
Næstved Kunstforening - Sct. Peders Kirkeplads 14 C - 4700 Næstved - tlf. 52 39 79 60 - Webmaster Ellen Olsen - Opdateret d. 29.7.2021